35. ročník regionální matematické soutěže

Dne 14.3.2017 se žáci Stření školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zúčastnili matematické soutěže v Ústí nad Orlicí. Soutěž byla určena pro studenty středních odborných učilišť a středních integrovaných škol. Pořádá ji každoročně v březnu Krajský úřad Pardubického kraje, odbor školství a kultury ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků, pobočka Pardubice a Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí. Naši školu reprezentovalo sedm žáků, čtyři za tříleté učební obory a tři za dvouleté nástavbové studium. V nástavbovém studiu získala krásné třetí místo Lenka Špryňarová a hned za ní na čtvrtém místě skončil Petr Plíva. Za tříleté učební obory se nejlépe umístila Eva Pražáková, která získala páté místo.