Tato soutěž vyšla v letošním roce na první jarní den 21. 3. 2019. Již v brzkých ranních hodinách bylo krásné slunečné počasí, a tak jsme vyrazily s dobrou náladou a nadšením.

Soutěže se zúčastnily studentky prvního ročníku - Daniela Kosková a Sára Jedličková. Přípravě se věnovaly obě opravdu poctivě a svědomitě i ve svém volném čase.Daniela soutěžila v kategorii nováčků - ve zdobení perníku tvaru srdce, maximální rozměr 30 x 30cm; v časovém limitu 80min. Sára, přestože je v prvním ročníku, soutěžila v kategorii pokročilých. Zdobila perník ve tvaru hudebního nástroje v časovém limitu 120 min. Vybrala si tvar kytary.A jak děvčata dopadla?Daniela Kosková - zlaté pásmo, druhé místo. Oceněna zlatou medailí. Sára Jedličková- absolutní vítězka. Oceněna zlatou medailí a pohárem.Děvčata dostala mnoho drobných dárečků, na jejichž výrobě se podíleli i žáci školy z oboru truhlář.Hlavní výhrou je voucher pro dvě osoby ve Špindlerově Mlýně. Moc mě potěšilo rozhodnutí Sáry, že s sebou vezme Danielu.Děvčatům moc děkuji za svědomitou přípravu a výbornou reprezentaci školy.

Jiřina Dušková