Exkurze Potštejn

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 absolvovali žáci učebního oboru truhlář, z organizačních důvodů již několikrát odloženou, exkurzi do Potštejna. Navštívili hned dvě firmy, které ale sídlí v jednom areálu: firmu ZÍMA okna a LESK Skalický. Firma Zíma je tradiční firmou na výrobu oken, především střešních. Naši studenti zde mohli vidět technologie na opracování rámů a křídel.Dále navštívili montážní pracoviště a co bylo velmi zajímavé - pracoviště povrchové úpravy - a to jak stříkání, tak i máčení.Druhá část exkurze byla u firmy LESK Skalický a byla pro naše studenty také velmi inspirativní. Majitel firmy Leoš Skalický je totiž náš bývalý žák a teprve nedávno rozeběhl výrobu dřevěných umyvadel a van na pětiosém CNC stroji.

Dalším výrobním programem je interesantní 3D obklad, který firma vyrábí jako obkladové čtverce se spojem na Hoffmanovu rybinu.Studenti mohli opět zhlédnout celý výrobní proces - od přípravy na počítači, přes výrobu přísavkových desek, až po samotné frézování, nejprve v polystyrenové desce, až potom do zkliženého polotovaru. Finální lakování ovšem zůstalo tajemstvím, protože představuje nejdůležitější know – how firmy.