1.listopadu 2019 uskutečnili žáci oboru truhlář 2 exkurze – ve firmě BSG a poněkud netradičně v kostele sv. Václava.

Ve firmě BSG, která vyrábí kytary, už máme téměř rodinné prostředí, neboť tu pracují dva naši absolventi. Dlouhodobě Petr Halbrštát a od letošního září Honza Brandejs.

Exkurze byla opět pěkná. Naši studenti viděli mnoho exotických dřevin a velmi náročné výrobní postupy tvarování dřeva. Děkujeme majiteli firmy BSG panu Šťovíčkovi za poutavé vyprávění.

Protože jsme chtěli dodržet hudební notu, navštívili jsme nástroj nejvelebnější ze všech, totiž varhany v kostele sv. Václava v Žamberku. Zde nám dělal paradoxně průvodce náš student prvního ročníku Radek Janko, který na varhany hraje. Po prohlídce mechaniky nástroje, všech táhel a píšťal, ze kterých se tento nádherný nástroj skládá, následovala ukázka. Něco jiného je poslouchat Bachovy skladby z reproduktorů a něco jiného je slyšet to samé naživo.

Nádherný zážitek, děkujeme!

Ing. Stanislav Cukor, odborný učitel