Naše Střední škola, obchodu, řemesel a služeb Žamberk, která je regionálním centrem přípravy instalatérů pro Pardubický kraj, spolupracuje s řadou firem, které se významně uplatňují na českém trhu sanitární techniky.

Jednou z těchto firem je i švýcarská firma Geberit, jejíž vznik spadá až do roku 1874. Proto jsme uvítali nabídku zástupce této firmy p. Moníka uspořádat pro žáky odbornou přednášku, zaměřenou na předstěnové systémy, rozvody vody, odpadní systém, splachovací systém a odvodnění střech. Žáci tak byli seznámeni nejenom se zásadami správné instalace, ale též s možností poruch z důvodu chybné, instalatérem provedené montáže. Zajímavou informací pro přítomné bylo i to, že prvek DUO FIX Speciál byl vyvinut v české pobočce firmy a nikoliv v konstrukční kanceláři mateřského závodu, jak bývá v naprosté většině zvykem.
Přednáška, konaná 30. ledna, jejímž smyslem je obohatit odborné znalosti žáků, nebyla v letošním školním roce první ani poslední. Další budou v brzké době následovat.

Zapsal: Mgr. Jaroslav Douda, učitel odborných předmětů

DSCN2079