Instalatéři ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zhodnotili své profesní dovednosti v celostátním 21. kole soutěže „Instalatér 2018“

Soutěž žáků oboru instalatér, 27 zástupců krajů České republiky probíhala ve dnech 25. - 26. 4. 2018. Vyhodnocení celé soutěže proběhlo 27. dubna 2018 na Brněnském výstavišti. Lukáš Daníček, žák 3. ročníku po úspěšném postupu z krajského kola representoval naši školu i Pardubický kraj. V celkovém hodnocení se umístil na pěkném 9. místě. V průběžném hodnocení obsadil 3. místo za práci s mědí a stejné místo obsadil za celkovou montážní sestavu složenou z materiálu: ocel – plast – měď. Přes klesající zájem žáků základních škol o stavební obory si naše škola drží přední místo v kraji v přípravě budoucích instalatérů. Opakované výsledky v soutěžích odborných dovedností potvrzuje velmi dobrou přípravu, jak po stránce teoretické tak praktické. Škola tak na základě těchto výsledků opakovaně dokazuje správnost jmenování krajským centrem Cechu topenářů a instalatérů ČR pro vzdělávání v oboru instalatér.

Za obor instalatér

Jindřich Horyna, vedoucí učitel OV

01
02

Back to top