Den otevřených dveří

Pátek 24. listopadu a sobota 25. listopadu byly pro mnohé letošní deváťáky důležitým dnem. Měli možnost navštívit „Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk“ a seznámit se s jejím vzdělávacím programem.

Oni a jejich rodiče mají před sebou nelehké rozhodování, na které střední škole a jakým maturitním nebo učebním oborem navázat na blížící se závěr základního vzdělávání. V Žamberku je nabídka široká a nabízí velké množství vzdělávacích oborů: obchodník, gastronomie, kuchař, číšník, cukrář, prodavač, instalatér, truhlář, zedník, obráběč kovů a nový obor klempíř pro strojní výrobu.

Více než 200 žáků si tak za oba dny mělo šanci vyzkoušet, jak by jim chutnalo ať už jídlo či nápoje, které  si připravovali sami anebo řemeslo, které si mohli „osahat“ vlastníma rukama při zhotovování drobných výrobků ze dřeva i kovu. Měli rovněž šanci potkat se s možnými budoucími zaměstnavateli, kteří spolupracují s žamberskou školou (Bühler CZ, s.r.o. Žamberk, Dřevotvar družstvo Jablonné nad Orlicí, Sefir s.r.o. Ústí nad Orlicí, Konzum, obchodní družstvo Ústí nad Orlicí, Vista wellness hotel Dolní Morava aj.) . Spolupráce tak přináší žákům možnost nejen pracovních zkušeností v podobě kvalitní praxe, ale i zajímavé zážitky např. na segwayích.

Pro další obrázky navštivte naše album.