Kouzlení z perníku

Celorepubliková soutěž v Nové Pace proběhla 23. 3. 2017. Soutěžící byli opravdu z celé republiky, někteří ujeli přes 200 km, aby se mohli zúčastnit.
Soutěžilo se ve třech disciplínách:


1. Hotový výrobek dovezený – ozdobená dárková kazeta.
2. Zdobení na místě - pokročilí.
3. Zdobení na místě - začátečníci.

My jsme se zúčastnili první a třetí disciplíny. Děvčata se připravovala opravdu pilně. Na papíry si pečlivě načrtla návrhy a následně si je i královskou glazurou ozdobila.
Naši školu SŠ OŘS Žamberk reprezentovala žákyně třetího ročníku oboru cukrář Pavlína Prausová - disciplína 1, Martina Lebrušková ze druhého ročníku - disciplína 3 a Zita Daňková z prvního ročníku – disciplína 3.
Pavlína, ostřílená soutěžící, holky velice podporovala, radila jim a pomohla také s přípravou.
Martina byla na soutěži poprvé. I když měla na přípravu nejméně času, jelikož nám nečekaně vypadla přihlášená žákyně, velice dobře se s úkolem dokázala poprat.
Zita byla před soutěží velice nervozní, s odstartováním z ní ale tréma spadla a byl na ni neuvěřitelný pohled. Užívala si to, celou dobu soutěže procházeli kolem návštěvníci, dívali se jí pod ruce, ona se nenechala „rozhodit“ a jako profesionální cukrářka s klidem pokračovala ve zdobení.
Všichni soutěžící měli co ukázat. Některé výrobky byly opravdu uměleckým dílem. Porotci hodnotili styly zdobení, barevnou kombinaci, složitost vzoru, čistotu pracovní plochy a kombinaci použitých hmot.
Naše žákyně se prezentovaly velmi dobře, jejich práce byly na velice dobré úrovni. Všechny tři se umístily, přivezly naší škole medaile - Pavlína Prausová stříbro, Martina Lebrušková a Zita Daňková bronz.
Jířina Dušková, UOV

Back to top