Ve dnech 15. až 20. září 2019 uspořádala Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s. ve SŠ OŘS v Žamberku již po osmé Letní robotický kemp, který je určen účastníkům programu robotika, kteří prokázali svoje schopnosti především v soutěži RoboRAVE 2019. Program kempu je zaměřen na práci s programovatelnými stavebnicemi a přípravu na soutěž ve školním roce 2019/2020. Zúčastnili se žáci z Prahy, Liberce, Lomnice nad Popelkou, Letohradu. Pardubic, Vysokého Mýta i Žamberka.

Součástí programu je i poznávání města. Každoročně účastníky přijímá starosta města a uskutečňuje se exkurze do provozů společnosti Buhler. V tomto roce se poprvé podařilo uspořádat návštěvu Muzea starých strojů, která se setkala s velkým zájmem.

Ing. Stanislav Medřický, CSc., předseda AMAVET

IMG_9769
IMG_9784

Z naší školy se zúčastnili žáci strojařského oboru Martin Čáslavka, Adam Šmejkal, Jakub Musil, Marek Musil a Tomáš Dohalský.

Amavet_TymK2
Amavet_TymS3