MSV

Dne 11. 10 . 2017 se žáci 2. a 3. ročníku oboru obráběč kovů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Dopravu a vstupenky zajistila firma Bühler CZ s. r. o. Žamberk.

Celá exkurze byla zaměřena na ukázky strojů a technologií určených k třískovému obrábění kovů i dalších materiálů. Tato celá expozice se nacházela v pavilonu P. Další důležité téma pro obráběče jsou obráběcí nástroje a jejich zařízení, které se nacházely v sousední hale a byla jim věnována dostatečně velká výstavní plocha.  V souvislost s obráběním jde ruku v ruce sledování kvality a měření. Zde byly představeny moderní měřící zařízení, ale i klasická měřidla.

Za sedm hodin strávených na plochách výstaviště měli žáci možnost nakouknout i do jiných oborů ve strojírenství, jako třeba řezání laserem, drátem nebo vodním paprskem. Byla zajímavá i sekce svařování a tváření plechů.

Za obor obráběč kovů  -  Aleš Dytrt, Pavel Bělík UOV.

2017 10 11 MSV 12017 10 11 MSV 12017 10 11 MSV 12017 10 11 MSV 1