Ministryně školství navštívila žamberskou SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk

Když ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D na začátku září navštívila spolu s hejtmanem JUDr. Martinem Netolickým, Ph.D Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Žamberku, byla nadšená. „Měli jsme tu čest ukázat jí zbrusu novou a velmi moderně vybavenou odbornou učebnu pro teoretickou výuku oboru Obráběč kovů, který naše škola zavedla ve školním roce 2015/16 v úzké spolupráci s firmou Bühler CZ s.r.o. Žamberk. V prvním a druhém ročníku se novému oboru učí ve škole i ve firmě 20 žáků,“ uvedla ředitelka školy Zuzana Pecháčková.

Kateřina Valachová si prošla i firmu Bühler CZ a byla podle svých slov v údivu z nadšeného přístupu ředitelky školy Zuzany Pecháčkové a „srdcového“ přístupu ředitele Bühleru CZ Jiřího Appeltauera. "Pan hejtman skutečně vybral perlu pro ukázku symbiózy školy a firmy," uvedla doslova. Pochválila, že v Žamberku si s duálním systémem vzdělávání (škola a firma "takřka" pod jednou střechou") už poradili a jsou hodně napřed, a vnímá, že jejich cesta nebyla jednoduchá. Dnes mohou být vzorem všem ostatním.

Ministryně školství si prohlédla i další třídy a prostory Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk a seznámila se s celou škálou dalších zde vyučovaných oborů. Prošla si dokonce i zázemí školní jídelny a kuchyně, kde pro žáky a veřejnost vaří a pečou sami žáci, protože se zde vyučují budoucí kuchaři, číšníci a cukráři pod vedením plně kvalifikovaných učitelů odborných předmětů a učitelů odborného výcviku. „Informovala jsem paní ministryni školství, že po dobrých zkušenostech s firmou Bühler CZ máme v úmyslu zavést obdobný způsob odborného vzdělávání i u dalších řemeslných a službových oborů. V současné době vedeme jednání s významnými firmami v oboru s gastronomickým zaměřením o konkrétnějším propojení teoretické výuky s odborným výcvikem. Žáci by se tak mohli intenzivně připravovat na budoucí povolání v kvalitních a moderních gastronomických zařízeních v okresech Ústí nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou.

Ministryně školství Kateřina Valachová ubezpečila, že ministerstvo připravuje další legislativní kroky ohledně odborného vzdělávání. Poznamenala, že si tuto školu bude dobře pamatovat a určitě ji bude dávat za příklad.

buhler1
buhler2
buhler3
buhler4
buhler5
buhler6
buhler7
buhler8
buhler9
buhler10
buhler11
ministryne_01
ministryne_02
ministryne_03
ministryne_04
ministryne_05
ministryne_06
ministryne_07
ministryne_08
ministryne_09
ministryne_10
ministryne_11
ministryne_12
ministryne_13
ministryne_14
ministryne_15
ministryne_16
ministryne_17
ministryne_18
ministryne_19
zelena_remeslum_01
zelena_remeslum_02
zelena_remeslum_03

Back to top