Na žambereckém zámku se slavilo 60 let od vzniku zdejší střední školy

V letošním roce slaví Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Žamberku kulaté výročí 60 let od svého založení. Oslav významného jubilea se přímo v areálu školy, která částečně sídlí na žambereckém zámku, zúčastnil také radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Škola si v minulosti prošla mnoha změnami, ale dnes je školou stabilní a úspěšnou. Jsem přesvědčený, že díky rozvoji technického vzdělávání, což je nadále jedna z našich priorit, bude škola i nadále lákat nové studenty do oborů, o které je na trhu práce zájem,“ uvedl Bohumil Bernášek, který ocenil spolupráci školy se zaměstnavateli v regionu. „Na vysoké úrovni je spolupráce žamberecké školy například se společností Bühler, kde se přímo v areálu společnosti vzdělávají budoucí obráběči kovů. Studenti oboru kuchař a číšník pak vykonávají praxi například v resortu na Dolní Moravě, který patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější místa v kraji,“ dodal Bohumil Bernášek.

Od příštího školního roku bude navíc na škole otevřen nový vzdělávací obor klempíř s kapacitou 36 žáků. Vzhledem k velkému zájmu studentů bude také rozšířena kapacita oboru obráběč kovů. „Klempířský obor vhodně doplní současnou nabídku školy o další obor s vysokou uplatnitelností absolventů na trhu práce, což je dlouhodobě naším cílem,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s tím, že oba záměry reflektují poptávku mezi významnými zaměstnavateli v regionu.