Žáci SŠ OŘS Žamberk na Úřadu práce v Ústí nad Orlicí

Zajímavé, poučné, motivující. Tak by se v krátkosti dala zhodnotit naše exkurze.

Dne 18.2.2020 se žáci třetího ročníku třídy K3, oborů kuchař, číšník, cukrář, zúčastnili exkurze na Úřadu práce v Ústí nad Orlicí.

Skutečnost, že velmi mnoho z této problematiky znají ze školy, přispěla k velmi živé diskusi. Určitě i samotný prostor úřadu přispívá k tomu, že jsou najednou jakoby blíž realitě života. Rozhodně k tomu přiměla žáky i rozsáhlá, velmi zajímavá přednáška. Týkala se nejen toho, jak a kde hledat zaměstnání, ale i toho, jak se připravit na pracovní pohovor, co je a co není vhodné. Žáci byli seznámeni s vypracováním životopisu i problematikou pracovní smlouvy.

Přednáška byla vedena formou velmi srozumitelné prezentace, která byla doplněna formuláři, v nichž žáci hledali chyby a vyplňovali údaje. Bylo nespočet dotazů na konkrétní problémy, se kterými se setkali během své praxe a brigád. Na všechny dostali fundované odpovědi.

Exkurze určitě splnila svůj účel.

up2
up3