Ohlasy na TECHNOhrátky v Žamberku - dort si neodvezli, poznatky ano

Poslední letošní TECHNOhrátky ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku ve středu 23. listopadu byly příjemnou tečkou za čtvrtým ročníkem tohoto projektu. Zaujaly, pobavily a také inspirovaly většinu ze 139 žáků 8. a 9. tříd ze sedmi základních škol, kteří se tohoto zastavení zúčastnili. Alespoň to vyplývá z reakcí účastníků na webových stránkách nebo facebookových profilech jejich škol.

Nejúspěšnější výpravou v Žamberku byli bezpochyby žáci ze Základní školy a Mateřské školy Libchavy. V soutěži manuálních aktivit na jednotlivých pracovištích skončili o pouhého půl bodu druzí, ale vědomostní kvíz vyhráli, za což si domů odvezli ovocný dort. Není divu, že se tímto úspěchem pochlubili hned druhý den na školním webu. „Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy a věříme, že některým z nich pomohou TECHNOhrátky při rozhodování o jejich budoucím povolání,“ napsala ve svém referátu učitelka a kariérová poradkyně Zuzana Novotná.

Premiéru na TECHNOhrátkách zažil v Žamberku zástupce sousedního Královéhradeckého kraje – Základní školy a Mateřské školy Doudleby nad Orlicí. „Dvaadvacet našich osmáků a deváťáků si vyzkoušelo zdobit perníky, rozpoznávat různá semena rostlin, zatloukat hřebíky, kompletovat dřevěnou hračku, řezat zdivo, míchat nápoje, poznávat ovoce, spojovat instalatérské trubky a možná ještě něco, co jsem nepostřehla. Informace, které děti získaly během praktických činností, se jim hodily v závěru akce. Dort jsme nevyhráli, ale kdo chtěl, získal spoustu nových poznatků a vyzkoušel si svoji zručnost. Příjemný zážitek mám ze setkání s našimi bývalými žačkami Martinou a Nikolou, budoucími cukrářkami. Ve škole se jim líbí, obor je baví a všechny učitele naší školy zdraví,“ popsala detailně průběh a atmosféru akce učitelka Blanka Drtinová.

Aktivity žáků Základní školy Králíky zmapovalo na školním facebookovém profilu jedenáct akčních ilustračních snímků. Ještě o jeden víc publikoval rovněž web Základní školy Jindřicha Pravečka Výprachtice. „O žáky se celou dobu vzorně starali studenti zdejšího učiliště,“ pochválil tradiční doprovod školáků při TECHNOhrátkách zástupce ředitele a poradce pro volbu povolání Jiří Formánek.