Spolupráci školy a firmy nazvala ministryně "perlou"

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová neskrývala nadšení, když si v pátek 9. září v naší firmě Bühler CZ za doprovodu hejtmana Pardubického kraje Matina Netolického prošla většinu pracovišť. Samozřejmě mířila hlavně do tréninkového centra, kde se potkala s osmi učni, kteří se zde již druhý rok učí praxi nového oboru Obráběč kovů. Prváci, kterých je letos dvanáct, sem přijdou zase příští týden.
Obor Obráběč kovů vznikl v roce 2015 při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a zde také ministryně s hejtmanem otevřeli moderně vybavenou třídu pro teoretickou výuku oboru.

Kateřina Valachová byla v údivu z nadšeného přístupu ředitelky školy Zuzany Pecháčkové a srdového přístupu ředitele Bühleru CZ Jiřího Appeltauera. "Pan hejtman skutečně vybral perlu pro ukázku symbiózy školy a firmy," uvedla doslova.:-)Pochválila, že v Žamberku si s duálním systémem vzdělávání (škola a firma "takřka" pod jednou střechou") už poradili a jsou hodně napřed, a vnímá, že jejich cesta nebyla jednoduchá. Dnes mohou být vzorem všem ostatním. Vyjádřila svoji podporu rozvoji technického vzdělávání a ubezpečila, že ministerstvo připravuje další legislativní kroky ohledně zákona o odborném vzdělávání.

Její návštěva byla velmi příjemná a plná empatie. Na pracovištích firmy se cítila velmi dobře, brala do ruky naše výrobky a živě se bavila s lidmi na dílnách. Budeme se těšit na další rozvoj technického vzdělávání.

buhler1
buhler2
buhler3
buhler4
buhler5
buhler6
buhler7
buhler8
buhler9
buhler10
buhler11
ministryne_01
ministryne_02
ministryne_03
ministryne_04
ministryne_05
ministryne_06
ministryne_07
ministryne_08
ministryne_09
ministryne_10
ministryne_11
ministryne_12
ministryne_13
ministryne_14
ministryne_15
ministryne_16
ministryne_17
ministryne_18
ministryne_19
zelena_remeslum_01
zelena_remeslum_02
zelena_remeslum_03

Back to top