Celá akce začala odjezdem žáků 1. ročníku oboru obráběč kovů ve čtvrtek 14. června 2018 v 7.15 hodin od firmy Bühler CZ Žamberk.

Žáci 2. ročníku Obráběč kovů navštívili v pátek 22 .6. 2018 výrobní závod LDM v České Třebové, kde si při odborném výkladu Milana Martince prohlédli celou firmu.

Ve dne 19. 5. 2018 se v Litomyšli konal sedmý ročník Gastroslavností M. D. Rettigové. Nedílnou součástí slavností je i prezentace škol formou soutěže. Jako každý rok organizátoři určili téma z kuchařského umění naší slavné kuchařky a buditelky M. D. Rettigové. Tématem sedmého ročníku bylo tzv. „Pečité a sedliny“. Soutěžního klání se zúčastnily i žákyně naší školy - Veronika Krejsová (absolventka oboru kuchař, nyní žákyně oboru cukrář) a Karolína Kotyzová, žákyně prvního ročníku oboru kuchař. Veronika, která má již úspěchy i zkušenosti z gastronomických soutěží, seznámila Karolínu s přípravou i samotnou soutěžní atmosférou. Děvčata se úkolu zhostila s vervou a prezentovala soutěžní pokrm: Pečenou panenku plněnou čočkovou fáší s vinnou redukcí podávanou s kukuřičnou polentou se sýrem a vaječným aspikem. Pokrm se setkal s kladnou reakcí odborné poroty i obecenstva. Naše žákyně touto formou kvalitně prezentovaly školu a s velkým ohlasem se setkal i prodej cukrářských produktů žáků oboru cukrář.
Jitka Pecháčková, učitelka OV

02

Dne 15. 5. 2018 k nám v rámci navázané odborné spolupráce zavítali zaměstnanci z Wellness hotelu VISTA z Dolní Moravy - manager Petr Kuželík a šéf kuchař Petr Svoreň se svým týmem.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk vytvořila dne 24. 5. 2018 na I. a II. nádvoří zámku prostory s občerstvením pro konání II. ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol.

Žáci čtvrtých a pátých ročníků ZŠ Komenského Ústí nad Orlicí se měli možnost zdokonalit v etiketě, konkrétně “jak správně stolovat”.

Dne čtvrtého května 2018 se uskutečnila exkurze do firmy Truhlářství Žabka.

Dne 3. května jsme navštívili firmu BSG – výroba kytar v Žamberku.

Jarní natírání soch ve městě jsme provedli 26. dubna.

Žamberečtí budoucí instalatéři u předního výrobce plastových trubních systémů.

Instalatéři ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zhodnotili své profesní dovednosti v celostátním 21. kole soutěže „Instalatér 2018“

Tradičního jarního úklidu na hradu Litice se zúčastnili žáci domova mládeže při SŠ OŘS Žamberk. Počasí nám přálo a práce nám šla pěkně od ruky.

Back to top

facebook_page_plugin