Instalatéři ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zhodnotili své profesní dovednosti v celostátním 21. kole soutěže „Instalatér 2018“

Tradičního jarního úklidu na hradu Litice se zúčastnili žáci domova mládeže při SŠ OŘS Žamberk. Počasí nám přálo a práce nám šla pěkně od ruky.

Dne 27.3.2018 se žáci Střední školy obchodu, řemesel a služeb  Žamberk zúčastnili matematické soutěže

Nic nás nezaskočí. Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk byla oslovena nabídkou zúčastnit se tvořivého programu pro předškolní děti a žáky prvního stupně na ZŠ 28. října Žamberk. Nic nás nezaskočí.

Dne 22. 3. 2018 žáci 2. ročníku oboru číšník- servírka navštívili Domov důchodců v Žamberku.

První jarní neděli 25. 3. 2018 jsme se vydali reprezentovat naši školu do Pardubic na zámek, a tak jsme si připadali trochu jako v pohádce.

Ve dnech 23. a 24. března 2018 se truhláři již tradičně zúčastnili krajské soutěže SUSO v Hradci Králové v hale Aldis.

Ve dnech 6. – 7. března 2018 se v dílnách praktického vyučování Středního odborného učiliště Hradec Králové uskutečnilo regionální kolo pro žáky 3. ročníku Obráběč kovů. Soutěž byla určena pro jednotlivce, ale i pro dvoučlenná družstva. K soutěži se přihlásilo sedm škol, ale nakonec přijely a soutěžily pouze školy čtyři. Naši patronátní Střední školu obchodu, řemesel a služeb reprezentovali žáci Petr Kubík a Tomáš Leier.

Dne 27.2 2018 se čtveřice žáků školy (Kubík Petr, Procházka Vojtěch, Maixner Dominik a Tavali Michael) zúčastnili krajského kola soutěže chlapců ve šplhu v Ústí nad Orlicí. Soutěž vyhrálo družstvo PSŠ Letohrad, které si tak zajistilo účast na mistrovství republiky. Naše družstvo skončilo na celkovém 5. místě, když naším nejlepším závodníkem byl Vojtěch Procházka, který dosáhl třetího nejlepšího individuálního času v soutěži. Všem žákům patří poděkování za sportovní výkony a za vzornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Horák Jaroslav

Žáci oboru obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti.

Dne 22.2.2018 se konala soutěž cukrářů ,,Cukrářské slavnosti Na Karmeli 2018,,

potvrdila nejlepší přípravu žáků oboru instalatér v Pardubickém kraji ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk