Akordeony

Ve dnech 12. 10. 2017 až 15. 10. 2017 byli v Domově mládeže Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk ubytováni členové německého akordeonového orchestru, kteří rovněž využili i stravování v naší školní jídelně.  Akordeonisté navštívili Žamberk v rámci projektu „Nový česko – německý akordeonový orchestr“, který organizovala ZUŠ Žamberk.

AMAVET

Na naší škole se ve dnech 17. – 22. září 2017 uskutečnil robotický kemp.

Otevření nové učebny pro prodavače

(16.10.2017)

Sbližování Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a zaměstnavatelů v regionu pokračuje. Společnost Konzum, která v regionu provozuje síť venkovských prodejen, vybavila ve spolupráci se školou učebnu pro obory prodavač a obchodník. Náklady činily 350 tisíc korun.

MSV

Dne 11. 10 . 2017 se žáci 2. a 3. ročníku oboru obráběč kovů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Dopravu a vstupenky zajistila firma Bühler CZ s. r. o. Žamberk.

Gruzie

Na požádání Pardubického kraje byla naší školou vybrána skupina čtyř žáků – kuchařů, kteří se měli podílet na přípravě jídel na velvyslanectví ČR v Gruzii při příležitosti oslav Dne české státnosti. Vybraní žáci byli: Adam Nastoupil, Jan Dvořák, Veronika Krejsová a Zita Daňková. Jejich pedagogický doprovod zajišťoval Mgr. Jaroslav Horák.

Dožínky

Dne 24. 9. 2017 pořádal Pardubický kraj ve spolupráci se středními školami Pardubického kraje na zámku v Pardubicích Dožínky.

Obráběč - exkurze

Dne 7. 6 . 2017 se žáci I. ročníku oboru obráběč kovů zúčastnili odborné exkurze ve firmě Klein Automotive, s.r.o. Štíty. Zde se seznámili s průřezem výroby dílů pro automobilový průmysl. Hlavním záměrem exkurze bylo seznámení se s výrobním zařízením v oblasti soustružení, frézování, výroby i opravy nástrojů pro tváření kovů. Tento závod následně navštívíme v závěru měsíce června se žáky II. ročníku.
Za obor obráběč kovů - Jindřich Horyna, vedoucí učitel OV

Žáci oboru instalatér na odborné exkurzi

Dne 30.5. 2017 se žáci S1 a S2 oboru instalatér zúčastnili odborné exkurze ve firmě Korado - Česká Třebová. Studenti viděli celý postup výroby deskových otopných těles od navážení plechů v rolích, lisování, sváření, stříkání, kompletování, až po balení a expedování hotových výrobků.
Za obor instalatér, S.Koutský - učitel UOV

ZOO Olomouc

4.5.2017 navštívili naši žáci ZOO v Olomouci, nákupní centrum Šantovka i historické centrum města. Akci pořádal Zámecký parlament a opět se setkala s příznivým ohlasem. Počasí bylo na Moravě hezčí než v Čechách, všichni se chovali zodpovědně, výletu si užili po všech stránkách, takže není nač si stěžovat.

Zapsala vedoucí zájezdu Ing. Ilona Stránská

Litice 2017

Čtrnáctý ročník jarního úklidu na hradu Litice pořádal 4. května domov mládeže při SŠ OŘS. Sbíralo se kamení a větve, uhrabával se trávník. Po práci zbyl i čas na prohlídku hradu a posezení u ohně.
Žáci a vychovatelky DM

Žáci oboru instalatér na odborné exkurzi

Dne 3. 5. 2017 se žáci všech ročníků oboru instalatér zúčastnili odborné exkurze u firmy Wavin – Ekoplastik v Kostelci nad Labem. Exkurze navazovala na odbornou přednášku uspořádanou v lednu, a prohloubila tak spolupráci s přední českou firmou v oblasti instalačních trubních materiálů.Žáci byli seznámeni s průřezem výroby PPR tvarovek a trubek, které se vyrábí v Horních Počernicích. Zde byla exkurze ukončena.Studenti tak získali praktické poznatky z výroby materiálů PPR od granulátu, až po hotový výrobek.

Dvanáct kluků z dílny poslal Bühler CZ do hor zkoumat, co je to tým

S nadšením vzpomínají učni - obráběči na zážitkové dny na Dračí Skále v Horní Orlici, kam je poslala firma Bühler CZ Žamberk, kde se kluci učí řemeslo. „Cílem bylo kluky sdružit, aby mezi sebou více spolupracovali, aby se poznali i jinak, než na pracovišti nebo ve třídě,“ říká Aleš Dytrt.