Navázaná spolupráce se slovenskou školou v Prešovském kraji

Střední škola obchodu řemesel a služeb Žamberk navázala 31. 1. 2017 spolupráci v gastronomických oborech s vedením Hotelové akademie, Štefanikova 28, Humenné, Slovenská republika.
Na fotografii:
Ing. Juraj Moščak - zástupce, Ing. Mariana Chudíková – ředitelka, PhDr. Zuzana Pecháčková – ředitelka, Mgr. Radka Gelová – vedoucí UOV

Maturitní a absolventský ples 2017

Dne 27.1.2017 se konal v Ústí nad Orlicí maturitní a absolventský ples našich žáků. Přípravy probíhaly již od časného rána. Sál byl pěkně vyzdobený a našim studentům a studentkám to moc slušelo. Kapela Skelet skvěle doplňovala tuto slavnostní atmosféru a taneční kreace našich žáků byly někdy velmi zajímavé. Věříme, že si večer užili jak maturanti a absolventi, tak i rodiče a učitelé. Těšíme se na další podobné akce... :)

Dne 19.1.2017 proběhlo ve SŠOŘS Žamberk odborné školení žáků oboru instalatér firmou Wavin – Ekoplastik, předního výrobce plastových trubních systémů pro rozvody studené – teplé vody, vytápění, klimatizace. Školení bylo zaměřeno na potrubní materiály PP-RCT/ EVO, Basalt a vícevrstvé trubky .

Odborná školení - obor instalatér

Ve dnech 11. a 12.1. 2017 proběhlo v SŠ OŘS Žamberk odborné školení žáků oboru instalatér 1. – 3. roč.
Zástupce firmy Viega představil spojovací techniku pro spojování lisováním materiálů plast, Cu, ocel.
Zástupce firmy Rehau představil materiály a spojovací techniku pro oblasti rozvodů vody, topení, klimatizace.
Za obor instalatér UOV Stanislav Koutský.

Lyžařský výcvik - Skiareál Šerlišský mlýn

Posíláme vám pozdrav z lyžařského výcviku. Je to tu super.

Dne 6.1. 2017 jsme v rámci udržitelnosti stavebního projektu navštívili firmu Ota Stárek s.r.o. Pan Stárek – náš bývalý absolvent oboru zedník – nás seznámil s rodinnou firmou. Specializuje se na izolační materiály, ale v jeho obchodě nechybí ani jiné stavební materiály. Kromě obchodu, velkoobchodu a skladu má i školící středisko, kde pořádá různá školení výrobců stavebních hmot a jejich technologií. Některá školení budeme absolvovat i s našimi žáky během jara 2017.
Zapsala Stránská Ilona

Zpěvy 2016

Už poněkolikáté vystoupili naši žáci před Vánocemi v Penzionu Žamberk a v Albertinu na LDN, letos nově i na psychiatrii, se souborem předvánočních písní, aby potěšili obyvatele těchto zařízení. Každý rok se situace opakuje – nejistota a nervozita, jestli vše zvládnou, neonemocní nebo se něco nezvrtne. Ani tento rok tomu nebylo jinak, ale i tento rok vše dopadlo výborně. I letos dovedli naši žáci potěšit a rozezpívat klienty výše zmiňovaných zařízení a za to jim patří můj velký dík. Jsem na vás všechny pyšná, milí studenti.....Katko, Kristýno, Týno, Štěpánko, Terezo, Zito, Deniso i Péťo s Lukášem a Barčo s Kristýnou.

Slavnostní vyhlášení TECHNOHRÁTEK 2016 na zámku v Pardubicích

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 se v Rytířských sálech pardubického zámku konalo slavnostní vyhodnocení a vyhlášení Technohrátek 2016, Velikonoc a Dožínek. Technohrátky jsou projekt zaměřený na podporu technického a odborného vzdělávání, jehož cílem je zábavnou formou seznámit žáky 7. až 9. tříd základních škol pardubického kraje s řemesly z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, zemědělství, služeb a gastronomie.

Slavnostním setkáním v Rytířských sálech pardubického zámku vyvrcholil ve čtvrtek 8. prosince čtvrtý ročník projektu TECHNOhrátky. Při této příležitosti však byli oceněni také pedagogové i žáci středních škol a pracovníci regionálních kulturních institucí, kteří se v průběhu letošního roku zapojili do organizace dalších aktivit Pardubického kaje – Velikonoce a Dožínky na zámku. Předání cen se zúčastnili radní Pardubického kraje Bohumil Bernášek, Hana Štěpánová a Václav Kroutil.

Techné 2016

Děti i jejich rodiče se podívali do firmy, kde lidé u práce přemýšlejí a tvoří

Den otevřených dveří pro žáky základních škol spojený s tvořivostí - Techné - navštívily ve firmě Bühler CZ v Žamberku poslední listopadovou sobotu přes tři stovky dětí i dospělých. Pracovišti na obrábění kovů, zpracování plechů, montáže průmyslových výrobků i kontroly kvality s nejmodernější měřicí technikou je provedli zaměstnanci v modrých tričkách, kteří trpělivě odpovídali na zvídavé otázky. To potvrdil i Alexandr, který se přijel podívat ze Solnice i se svým tátou.

Na žambereckém zámku se slavilo 60 let od vzniku zdejší střední školy

V letošním roce slaví Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Žamberku kulaté výročí 60 let od svého založení. Oslav významného jubilea se přímo v areálu školy, která částečně sídlí na žambereckém zámku, zúčastnil také radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Ohlasy na TECHNOhrátky v Žamberku - dort si neodvezli, poznatky ano

Poslední letošní TECHNOhrátky ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku ve středu 23. listopadu byly příjemnou tečkou za čtvrtým ročníkem tohoto projektu. Zaujaly, pobavily a také inspirovaly většinu ze 139 žáků 8. a 9. tříd ze sedmi základních škol, kteří se tohoto zastavení zúčastnili. Alespoň to vyplývá z reakcí účastníků na webových stránkách nebo facebookových profilech jejich škol.