Ve dnech 6. – 7. března 2018 se v dílnách praktického vyučování Středního odborného učiliště Hradec Králové uskutečnilo regionální kolo pro žáky 3. ročníku Obráběč kovů. Soutěž byla určena pro jednotlivce, ale i pro dvoučlenná družstva. K soutěži se přihlásilo sedm škol, ale nakonec přijely a soutěžily pouze školy čtyři. Naši patronátní Střední školu obchodu, řemesel a služeb reprezentovali žáci Petr Kubík a Tomáš Leier.

Dne 27.2 2018 se čtveřice žáků školy (Kubík Petr, Procházka Vojtěch, Maixner Dominik a Tavali Michael) zúčastnili krajského kola soutěže chlapců ve šplhu v Ústí nad Orlicí. Soutěž vyhrálo družstvo PSŠ Letohrad, které si tak zajistilo účast na mistrovství republiky. Naše družstvo skončilo na celkovém 5. místě, když naším nejlepším závodníkem byl Vojtěch Procházka, který dosáhl třetího nejlepšího individuálního času v soutěži. Všem žákům patří poděkování za sportovní výkony a za vzornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Horák Jaroslav

Žáci oboru obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti.

Dne 22.2.2018 se konala soutěž cukrářů ,,Cukrářské slavnosti Na Karmeli 2018,,

potvrdila nejlepší přípravu žáků oboru instalatér v Pardubickém kraji ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk

Naše Střední škola, obchodu, řemesel a služeb Žamberk, která je regionálním centrem přípravy instalatérů pro Pardubický kraj, spolupracuje s řadou firem, které se významně uplatňují na českém trhu sanitární techniky.

Společně se ZŠ Výprachtice jsme vytvořili tým Bühler CZ Žamberk a zúčastnili se krajského kola soutěže „Talenty pro firmy T-PROFI“, které se konalo v úterý, 23. ledna 2018 v Kulturním době v Ústí nad Orlicí.

Přednáška pro instalatéry

Dne 10., 11. a 12. ledna se žáci S1, S2 a S3 oboru instalatér zúčastnili odborných přednášek pořádaných firmami Novaservis, Wavin a Viega v prostorách Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk.

Den otevřených dveří

Dny otevřených dveří v tomto školním roce jsou již za námi.

Přednáška pro instalatéry

Dne 9.1.2018 se žáci S2 a S3 oboru instalatér zúčastnili odborné přednášky pořádané firmou BOSCH termotechnik-vzorkovna f. Sefír v Ústí n/O.

Logo školy

V pondělí 8. 1. 2018 proběhly volby do školské rady za pedagogy. Zvolen byl pan Jindřich Horyna.

Více zde.

Den otevřených dveří

Pátek 24. listopadu a sobota 25. listopadu byly pro mnohé letošní deváťáky důležitým dnem. Měli možnost navštívit „Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk“ a seznámit se s jejím vzdělávacím programem.