Velikonoce na Pardubickém zámku

Krásné, až letní počasí přivítalo letos všechny návštěvníky i vystavovatele na Velikonočním jarmarku  středních škol na nádvořích Pardubického zámku. Jarmark, který pořádá již tradičně Pardubický kraj, umožňuje představit široké veřejnosti dovednosti žáků, učitelů i mistrů. A bylo opravdu na co koukat! Kováři, truhláři, zahradníci, cukráři – všichni zde ukázali svůj um a šikovnost. SŠ OŘS Žamberk zde zastupovali pedagogové Jana Skalická se Standou Cukorem a žáci Veronika Adamská, Nikola Liveri , Vojtěch Rovenský a Petra Kalousová. Škola prezentovala obor truhlář a cukrář. Návštěvníci si tak mohli odnést drobné dřevěné výrobky a k tomu něco sladkého k zakousnutí. A protože na nádvoří zámku neustále vyhrávala cimbálová kapela, každý odcházel z jarmarku opravdu v povznesené náladě.

 

 2017 05 30 velikonoce022017 05 30 velikonoce03

Exkurze Potštejn

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 absolvovali žáci učebního oboru truhlář, z organizačních důvodů již několikrát odloženou, exkurzi do Potštejna. Navštívili hned dvě firmy, které ale sídlí v jednom areálu: firmu ZÍMA okna a LESK Skalický. Firma Zíma je tradiční firmou na výrobu oken, především střešních. Naši studenti zde mohli vidět technologie na opracování rámů a křídel.Dále navštívili montážní pracoviště a co bylo velmi zajímavé - pracoviště povrchové úpravy - a to jak stříkání, tak i máčení.Druhá část exkurze byla u firmy LESK Skalický a byla pro naše studenty také velmi inspirativní. Majitel firmy Leoš Skalický je totiž náš bývalý žák a teprve nedávno rozeběhl výrobu dřevěných umyvadel a van na pětiosém CNC stroji.

Gastro Hradec Vitana Cup 2017

Žáci oborů s gastronomickým zaměřením Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk navštívili XXII. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí a XII. ročník Mistrovství republiky kuchařů a cukrářů. Tato široké veřejnosti přístupná akce se konala 30. 3. 2017 v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové . K vidění zde byly výstavní exponáty od více jak 220 soutěžících v mnoha kategoriích.

Velikonoční výstava v Králíkách

Ve dnech 31. 3. – 2. 4. 2017 pořádala Základní škola Moravská Králíky ve školní jídelně tradiční Velikonoční výstavu dětských prací s mezinárodní účastí a účastí okolních základních a mateřských škol.Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk se jako každoročně této vyhlášené akce zúčastnila. Pro návštěvníky a účastníky výstavy napekly naše paní učitelky odborného výcviku společně s žáky oboru kuchař a cukrář drobné zákusky a cukroví, učitelé odborného výcviku s žáky oboru truhlář vyrobili různé drobné výrobky. Výrobky našich žáků byly prodávány pí Skalickou s žákyněmi. Škola tak prezentovala jednotlivé studijní a učební obory. Stánek naší školy měl opět velký úspěch.

Exkurze zedníků do Nehvizd u Prahy dne 28.3.2017

V Centru vzorových domů si žáci detailně prohlédli domy různých technologií, zástupce moderní i klasické architektury, stavěné ovšem vždy s důrazem na progresivní energeticky úsporná konstrukční řešení. Zhlédli i rozmanité styly interiérového designu, alternativy vnitřního zařízení, ukázky řešení zahradních úprav i úprav okolí domu apod. V prostorách Infocentra se prezentovali partneři, kteří se na výstavbě podíleli. Jedná se o renomované výrobce a dodavatele, mezi kterými nechybí mj. společnosti BRAMAC, SIKO, VELUX, HÖRMANN, SAPELI, ORESI a v neposlední řadě CANABA, která je prvním z dodavatelů, jež v centru prezentují své domy.

Kouzlení z perníku

Celorepubliková soutěž v Nové Pace proběhla 23. 3. 2017. Soutěžící byli opravdu z celé republiky, někteří ujeli přes 200 km, aby se mohli zúčastnit.
Soutěžilo se ve třech disciplínách:

Zážitkově herní teambuilding - Horní Orlice 28-29.3.2017

Zážitkově-herní teamubilding mají za sebou žáci I. ročníku oboru Obráběč kovů, kteří v naší firmě absolvují praxi. V Horní Orlici v areálu Draší Skála zakoušeli, co je to tým a také, co všechno jsou schopni podstoupit. "Program byl zaměřený na společný kolektivní prožitek a stmelení skupiny, prohloubení efektivní spolupráce při řešení zadaných úkolů formou her a komunikaci uvnitř každé skupiny," uvedl vedoucí tréninkového centra firmy Bühler CZ Aleš Dytrt, který měl za učně v náročném dvoudni 28.a 29. března odpovědnost. "Určitě už vědí, co je to tým, byly to pro ně důležité dva dny," dodal. Fotky napovídají. Delší článek připravujeme :-)

Chorvatsko 2017

Nabízíme zájezd dne 15. - 24. 09. 2017 Mali Lošinj – kemp Čikat - safari bungalov. Cena: 4380Kč (do 18 let) / 4530 Kč (nad 18 let), cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem, ubytování, pobytovou taxu, spotřebu vody a energie a služby delegáta. Nezahrnuje stravu, pojištění Ubytování: 4 lůžkové plně vybavené bungalovy, ložní prádlo. Zájemci se mohou hlásit do konce března u Mgr. Jírů nebo u svých zástupců ZP.

35. ročník regionální matematické soutěže

Dne 14.3.2017 se žáci Stření školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zúčastnili matematické soutěže v Ústí nad Orlicí. Soutěž byla určena pro studenty středních odborných učilišť a středních integrovaných škol. Pořádá ji každoročně v březnu Krajský úřad Pardubického kraje, odbor školství a kultury ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků, pobočka Pardubice a Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí. Naši školu reprezentovalo sedm žáků, čtyři za tříleté učební obory a tři za dvouleté nástavbové studium. V nástavbovém studiu získala krásné třetí místo Lenka Špryňarová a hned za ní na čtvrtém místě skončil Petr Plíva. Za tříleté učební obory se nejlépe umístila Eva Pražáková, která získala páté místo.

Dne 24. února 2017 proběhlo v SŠ OŘS Žamberk odborné školení žáků oboru instalatér firmou GEBERIT. Školení bylo zaměřeno na seznámení s výrobním programem v oblasti rozvodů vody, odpadních svodů, předtěnových prvků a keramiky. Žáci získali cenné a odborné informace rozšířené o novinky z instalačních činností.

Jindřich Horyna, vedoucí UOV

Dne 7.2.2017 se konalo v rámci udržitelnosti projektu pro stavební obory školení oboru zedník ve firmě Ota Stárek s.r.o. České Libchavy, týkající se zateplovacích systémů Weber, hydrofobizace povrchů výrobní řady LUKOB a přehlídka nářadí Storch s praktickými ukázkami. Školení se žákům líbilo nejen z hlediska prezentace, ale také dostatkem jídla a pití během programu.

Zapsala Ing. Ilona Stránská

01.02.2017 jsme opět navštívili Východočeské divadlo v Pardubicích, abychom zhlédli Shakespearovu hru Othello. Představení se nám i tentokrát velmi líbilo a výkony herců jsme byli zcela uchváceni. Uvědomili jsme si, že lidské povahy se ani v průběhu staletí vůbec nemění a zůstávají stejné.

Back to top

facebook_page_plugin