Srdíčkový den

V týdnu od 4. do 8. 12. 2017 se naši žáci opět zapojili do sbírky pro obecně prospěšnou společnost Život dětem – tyto sbírky jsou známé jako „Srdíčkové dny“.

Pěvecké vystoupení v Albertinu

Stejně jako v minulých letech, i letos secvičili žáci naší školy vánoční písničkové pásmo. S ním navštívili ve středu 13. 12. 2017 léčebnu dlouhodobě nemocných v místním Albertinu.

Vánoční večírek

V předvánočním čase si zaměstnanci Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk - vedoucí školní jídelny, učitelé odborného výcviku a žáci oborů kuchař, číšník a cukrář vyzkoušeli své dovednosti při přípravě občerstvení na akci pro významnou firmu.

SŠ OŘS Žamberk

Dne 7.12 2017 se družstvo chlapců naší školy zúčastnilo turnaje středních škol ve florbalu. Turnaj probíhal v tělocvičně PSŠ Letohrad. Naše mužstvo skončilo na 5. místě, kdy nejlepší svá utkání odehrálo proti Gymnáziu Žamberk (3:3) a Gymnáziu Letohrad (2:3). Celkovým vítězem turnaje se stalo družstvo SOU Králíky.

Návštěva z Polska

Ve dnech 12. 11. - 25. 11. 2017 navštívili Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk žáci polské partnerské školy Zespól  Szkól nr 2 im. Prf. Tadeusza Kotarbińskiego v Dzierzoniowie.

Wood tec

1. 11. 2017

Wood Tec  je mezinárodní dřevařský veletrh, který se koná každé dva roky. I když je v poslední době skromnější, každý truhlář rád zavítá na podzim do Brna. K vidění je všechno možné – od truhlářských svěrek až po velké CNC stroje, které se čím dál více blíží myšlence - „vlož materiál a vytáhni výrobek“.

Bosch

Dne 30.10.2017 se žáci S1,S2 a S3 oboru instalatér zúčastnili odborné přednášky, kterou pořádala firma BOSCH v naší škole.

Akordeony

Ve dnech 12. 10. 2017 až 15. 10. 2017 byli v Domově mládeže Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk ubytováni členové německého akordeonového orchestru, kteří rovněž využili i stravování v naší školní jídelně.  Akordeonisté navštívili Žamberk v rámci projektu „Nový česko – německý akordeonový orchestr“, který organizovala ZUŠ Žamberk.

AMAVET

Na naší škole se ve dnech 17. – 22. září 2017 uskutečnil robotický kemp.

Otevření nové učebny pro prodavače

(16.10.2017) 

Sbližování Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a zaměstnavatelů v regionu pokračuje. Společnost Konzum, která v regionu provozuje síť venkovských prodejen, vybavila ve spolupráci se školou učebnu pro obory prodavač a obchodník. Náklady činily 350 tisíc korun.

MSV

 Dne 11. 10 . 2017 se žáci 2. a 3. ročníku oboru obráběč kovů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Dopravu a vstupenky zajistila firma Bühler CZ s. r. o. Žamberk.

Gruzie

Na požádání Pardubického kraje byla naší školou vybrána skupina čtyř žáků – kuchařů, kteří se měli podílet na přípravě jídel na velvyslanectví ČR v Gruzii při příležitosti oslav Dne české státnosti. Vybraní žáci byli: Adam Nastoupil, Jan Dvořák, Veronika Krejsová a Zita Daňková. Jejich pedagogický doprovod zajišťoval Mgr. Jaroslav Horák.

Back to top