CI 2016 Střední škola obchodu

Dne 24. a 25. 11. 2016 se žáci oboru instalatér zúčastnili celorepublikového finále pořádaného CI ČR v Kongresovém centru v Praze. Obor v soutěži zastupovali žáci Daniel Moravec a Ladislav Dostál, kteří se umístili na 5. místě.

Za obor instalatér UOV Stanislav Koutský.

Futsal v Chocni

Dne 8.11. 2016 se družstvo školy zúčastnilo 17. ročníku futsalové soutěže pro všechny střední školy v České republice. Místem konání se stala sportovní hala ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni.

SŠ OŘS Žamberk reprezentovali tito hráči: Rydlo Matěj, Nastoupil Adam, Mikyska Filip, Rais Antonín, Bartoň Lukáš, Stejskal Dominik, Kubík Petr, Huška Tadeáš, Kocúr Ondřej a Krejčiřík Jakub. Našimi soupeři byla družstva Obchodní akademie Choceň, Gymnázia Žamberk a SOU Králíky. I když hráči nepostoupili do dalšího kola, určitě nezklamali a řádně školu reprezentovali.

Odborné školení

Dne 31.10.2016 proběhlo ve škole SŠOŘS Žamberk odborné školení firmy Alkaplast z Břeclavi.Školení bylo zaměřeno na předstěnové instalační systémy a podlahové žlaby.Zůčasnili se instalatéři S1,S2,S3.

Žákyně SŠ OŘS Žamberk zvítězila v gastronomické soutěži Olima cup 2016

Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, pobočka Severní Morava a Slezsko, a Výstaviště Flora Olomouc pořádaly v rámci 21. ročníku festivalu gastronomie a nápojů soutěž Olima cup 2016. Soutěžního klání v kategorii kuchař junior se zúčastnila Veronika Krejsová, žákyně třetího ročníku oboru kuchař-číšník Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk. V silné konkurenci Veronika uspěla na výbornou a získala první místo v této kategorii.

Poděkování

Chci tímto dopisem poděkovat vaší učitelce odborného výcviku paní Jarmile Zuzikové za velice profesionální pomoci a vedení obsluhy při slavnostní večeři konané při příležitosti návštěvy prezidenta české republiky v Pardubickém kraji ve dnech 14.-16.9.2016. Paní Zuziková je odborník na svém místě a při obsluze řídila své minulé i současné žáky. Vše probíhalo s noblesou a bez problémů. Taková prezentace STŘEDNÍ ŠKOLY OBCHODU,ŘEMESEL A SLUŽEB ŽAMBERK se nepovede každému. Ještě jednou děkuji. Přikládám několik fotografií a poděkování z prezidentské kanceláře, které nám bylo doručeno.

S pozdravem Marie Smola
vedoucí hotelu, Hotel UNO, RC AKTIVA s.r.o.

6.10.2016 navštívili naši žáci Východočeské divadlo Pardubice, kde zhlédli vynikající představení Králova řeč. Všem se představení velmi líbilo a těší se na další výlet do Pardubic.

Mgr. Jana Jírů

Šikana, drogy, alkohol a kouření – to všechno na naší škole….hrůza…to není možné. Máte pravdu, není to možné, protože u nás opět letos proběhly 3. a 10.10.2016 oblíbené besedy na výše uvedená témata s lektory rychnovského sdružení Od5k10 pro žáky prvních a druhých ročníků učňovských oborů, které se jako vždy setkaly s příznivým ohlasem našich studentů.

Lektorům za jejich vstřícnost a netradiční pojetí k závažné problematice děkujeme.

Mgr. Jana Jírů

Letní robotický kemp v SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk

Od 11.9. do 16.9.2016 jsme již po páté přivítali účastníky „Letního robotického kempu“. Celkem se zúčastnilo 15 nadšenců pro robotiku ve věku 12 až 17 let pod vedením 2 lektorů a předsedy AMAVETU Ing. Stanislavem Medřickým.

Zelená řemeslům

Řemeslo má zlaté dno, jak praví přísloví, ale najít dobrého řemeslníka je dnes velký problém. Není divu. Odborné školy jsou podfinancované, trápí je nedostatek studentů. Kdo by se vlastně chtěl učit ve školách, kde je zařízení z minulého století, stačí chvilku počkat a může putovat rovnou do muzea? Proč by se žáci měli učit dnes to, co už včera nikdo nepotřeboval?

Podniky potřebují šikovné a dobře připravené dělníky, školy potřebují moderní zařízení a studenty. Zadání je jasné, jednoduché a řešení v podstatě také – spolupráce škol s firmami.

Ministryně školství navštívila žamberskou SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk

Když ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D na začátku září navštívila spolu s hejtmanem JUDr. Martinem Netolickým, Ph.D Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Žamberku, byla nadšená. „Měli jsme tu čest ukázat jí zbrusu novou a velmi moderně vybavenou odbornou učebnu pro teoretickou výuku oboru Obráběč kovů, který naše škola zavedla ve školním roce 2015/16 v úzké spolupráci s firmou Bühler CZ s.r.o. Žamberk. V prvním a druhém ročníku se novému oboru učí ve škole i ve firmě 20 žáků,“ uvedla ředitelka školy Zuzana Pecháčková.

Spolupráci školy a firmy nazvala ministryně "perlou"

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová neskrývala nadšení, když si v pátek 9. září v naší firmě Bühler CZ za doprovodu hejtmana Pardubického kraje Matina Netolického prošla většinu pracovišť. Samozřejmě mířila hlavně do tréninkového centra, kde se potkala s osmi učni, kteří se zde již druhý rok učí praxi nového oboru Obráběč kovů. Prváci, kterých je letos dvanáct, sem přijdou zase příští týden.
Obor Obráběč kovů vznikl v roce 2015 při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a zde také ministryně s hejtmanem otevřeli moderně vybavenou třídu pro teoretickou výuku oboru.

Zveme Vás na divadelní představení „ Králova řeč“
Kdy: 06.10.2016
Kde: Východočeské divadlo Pardubice