Závěrečné praktické zkoušky na Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk jsou v plném proudu.

ŽAMBERSKÉ LISTY 15.6.2018 napsali o naší škole více číst zde

ŽAMBERSKÉ LISTY 15.5. 2018 napsali o naší škole více číst zde

ELIŠKA VYHRÁLA V MATEMATICKÉ SOUTĚŽI

Dne 27 3. 2018 se žáci Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zúčastnili matematické soutěže v Ústí nad Orlicí. Více v článku zde

TECHNOhrátky 25.4. 2018 napsali o naší škole více číst zde

ŽAMBERSKÉ LISTY 15.3. 2018 napsali o naší škole více číst zde

 

 

Nejlepší instalatér Východních Čech je ze školy v Žamberku.

Spolupráce škol a firem

Představení spolupráce Střední školy řemesel, obchodu a služeb v Žamberku s firmou Bühler a možnost aplikace na střední zemědělské školství v kraji. Hlavní cíl jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s předsedou ZD Sloupnice Jaroslavem Vaňousem a ředitelkou žamberské školy Zuzanou Pecháčkovou, které se uskutečnilo 21. 10. 2017 v Žamberku. Součástí jednání byla také návštěva společnosti Bühler, kde se zaučují mladí obráběči kovů.

Otevření nové učebny

Žamberk - Opravdový obchod v učebně. Společnost Konzum, která provozuje síť venkovských prodejen, vybavila ve spolupráci se žamberskou školou učebnu pro obory prodavač a obchodník.

Děti se na zámku proměnily v kuchaře i obráběče

Žamberk – Zámek v Žamberku ovládla ve středu řemesla. V učebnách a dílnách se 139 dětí ze sedmi základních škol měnilo v kuchaře, číšníky, cukráře, obráběče kovů, instalatéry, truhláře a zedníky. Poslední letošní zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje se uskutečnilo ve zdejší Střední škole obchodu, řemesel a služeb, která sídlí právě v tomto bývalém šlechtickém sídle.

Střední škola na zámku slavila jubileum: 60 let od založení

Žamberk – V letošním roce slaví Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Žamberku kulaté výročí 60 let od svého založení.
„Škola si v minulosti prošla mnoha změnami, ale dnes je školou stabilní a úspěšnou. Jsem přesvědčený, že díky rozvoji technického vzdělávání, což je nadále jedna z našich priorit, bude škola lákat nové studenty do oborů, o které je na trhu práce zájem," uvedl radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek, který ocenil spolupráci školy se zaměstnavateli v regionu.

Pokračování: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/stredni-skola-na-zamku-slavila-jubileum-60-let-od-zalozeni-20161202.html

Back to top