V krásném adventním předvánočním čase proběhlo regionální kolo soutěže truhlářů v České Třebové.

Žáci Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk se zúčastnili 10.11.2018 ve firmě Bühler CZ s. r. o., Žamberk „Techné 2018“.

Finále 21. ročníku soutěže odborných dovedností Učeň instalatér 2018 se také letos konalo na výstaviš-ti v rámci doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno 2018.

Ve dnech 4.-5.4.2018 se naše škola zúčastnila regionálního kola soutěže v oboru instalatér na výstavišti v Litoměřicích.

Dne 31.1.2018 se naše studentka oboru cukrář Martina Lebrušková, zůčastnila XIV. ročníku soutěže „O Priessnitzův dortík“.

Ve dnech 18. 1. – 21. 1. 2018 pořádala Asociace kuchařů a cukrářů ČR celorepublikovou soutěž Gastro junior Bidfood cup Brno 2018.

Gruzie

Velvyslanec České republiky v Tbilisi Ing. Tomáš Pernický nám zaslal poděkování za účast našich žáků při přípravě recepce v rámci oslav "Dne české státnosti". Poděkování si velmi vážíme.

Podrobnější informace – viz článek a fotogalerie.

Finále závodu na 1000m  -  souboj českého čtyřkajaku s družstvem Běloruska

V Bělehradě se často dějí události, které pak pohnou celou Evropou. V červnu letošního roku se zde konalo mistrovství Evropy v kanoistice a naše Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk zde měla želízko v ohni, jako člen posádky čtyřkajaku bojoval o medaile student 1. ročníku učebního oboru truhlář Vojtěch Procházka. Boj byl úspěšný a ve strhujícím finiši vyhrála loď České republiky nad Běloruskem a kluci si mohli užít zasloužené vítězství.

Učeň instalatér 2017

Ve dnech 25.- 28.4.2017 se naše škola zúčastnila 20. ročníku celostátního kola UČEŇ INSTALATÉR 2017 v Brně. Soutěžilo 28 nejlepších žáků z celé České republiky. Náš žák Dostál Ladislav obsadil pěkné 5. místo a Dušek Dominik 15. místo. Zapsal UOV Koutský

Prodavač 2017

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se v Ústí nad Labem konal 12. ročník celostátní odborné soutěže „PRODAVAČ 2017“. Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk měla na soutěži dvě zástupkyně - Pavlu Hottmarovou a Petru Kalousovou. V soutěžním klání, které zahrnovalo praktické dovednosti (balení zboží, rozpoznávání vzorků zboží, vážení zboží, aranžérské práce, práci na kontrolní pokladně) a písemné testy, ověřující všeobecné a odborné znalosti (všeobecné znalosti o Evropě, zbožíznalství, obchodní provoz, ekonomiku,  obchodní počty, znalosti z AJ nebo NJ, aranžérské písmo), získala Petra Kalousová ze 3. ročníku stříbrnou medaili a Pavla Hottmarová ze 2. ročníku čtvrté místo.

GASTRO Hradec Vitana Cup 2017 - Chuť Česka "Bartscher Cup - soutěž o nejlepší paprikovou omáčku"

Dne 30. 3. 2017 se žákyně Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk Veronika Krejsová zúčastnila soutěže v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Veronika soutěžila v kategorii Chuť Česka „Bartscher Cup – soutěž o nejlepší paprikovou omáčku“ a v soutěžním klání získala 1. místo. Na soutěž ji připravovali učitelé odborného výcviku pí Jitka Pecháčková s Mgr. Karlem Plíhalem a vedoucí školní jídelny p. Jiří Lot.

Soutěž Gastro Kroměříž 2017

Žákyně 3. ročníku oboru číšník/servírka SŠ OŘS Žamberk Kristýna Mastná se dne 17. 3. 2017 zúčastnila 6. ročníku soutěže Gastro Kroměříž 2017. V silné konkurenci s mezinárodní účastí v kategorii Someliér získala krásné čtvrté místo. Soutěž se skládala z vědomostního testu z nápojové gastronomie, servisu vína (losovatelný úkol), kde si Kristýna vylosovala růžové víno se zavíněním sklenic. Soutěžící museli k vínu doporučit vhodný pokrm a vhodné zařazení do menu, hodnocena byla i komunikace someliera s hostem. Žákyni přejeme hodně úspěchů do dalšího soutěžního klání.
Jarmila Zuzíková, učitelka OV

Back to top

facebook_page_plugin