Soutěž instalatér 2017

Soutěž Učeň instalatér 2017 potvrdila nejlepší přípravu žáků oboru instalatér v Pardubickém kraji na Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk. 20. ročník krajské soutěže Učeň instalatér 2017 zná své vítěze.

Dne 28.2. 2017 proběhlo v SOU plynárenském Pardubice krajské kolo soutěže organizované pro žáky 3. ročníků škol vyučujících obor instalatér v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Za Pardubický kraj se soutěže zúčastnily školy:
SOU Svitavy, SOU plynárenské Pardubice a SŠ OŘS Žamberk. VOŠ a SŠS Vysoké Mýto se soutěže nezúčastnila.Královéhradecký kraj reprezentovala SOŠ a SOU Vocelova 1338, Hradec Králové.

Soutěž žáků 3. ročníků probíhala v oblasti teoretické formou testu, v praktické části byly pro soutěžící připraveny úkoly z oblasti svařování kovů, opracování mědi a plastů i montáž zařizovacích předmětů. Vyhodnocena byla družstva jednotlivých škol i jednotlivci.

1. místo v jednotlivcích obsadil žák SŠ OŘS Žamberk Ladislav Dostál 2. místo obsadil Dominik Dušek SŠ OŘS Žamberk 3. místo obsadil Adam Krátký SOU plynárenské Pardubice

Pořadí družstev :
1. místo SŠ OŘS Žamberk
2. místo obsadilo SOU plynárenské Pardubice
3. místo obsadilo SOU Svitavy

V celostátním kole soutěže Instalatér 2017 v jeho jubilejním 20. ročníku konaném 26. - 28. 4. v Brně bude kraj Pardubický reprezentovat žák SŠ OŘS Žamberk Ladislav Dostál.

Umístění našich žáků potvrdilo vysokou úroveň jak po stránce teoretické, tak praktické, a oboustranně zodpovědný přístup k reprezentaci oboru - školy ze strany žáků a učitelů pana Mgr. Jaroslava Doudy, p. Jindřicha Horyny, p. Stanislava Koutského.
Současně byla potvrzena oprávněnost jmenování SŠ OŘS Žamberk Krajským centrem CTI pro oblast vzdělávání v Pardubickém kraji pro obor instalatér.

Za obor instalatér - Jindřich Horyna, vedoucí učitel OV stavební obory

Fotografie1153