Žáci Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk se zúčastnili 10.11.2018 ve firmě Bühler CZ s. r. o., Žamberk „Techné 2018“.

Jedná se o zážitkový den pro žáky se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.

Během sobotního dne si všichni návštěvníci mohli prohlédnout špičková pracoviště firmy, seznámit se s novou moderní technikou, vyzkoušet si modelování skutečného dílce na počítači, ovládat CNC stroje, vyzkoušet svoji zručnost a vyrobit si suvenýr. Dále si zde žáci základních a středních škol změřili své schopnosti v soutěži zručnosti a technické tvořivosti. Velký úspěch zaznamenali naši žáci oboru obráběč kovů, kteří v kategorii elektro získali 1. místo - Martin Čáslavka a 2. místo - Adam a Michal Šmejkalovi. V této soutěži uplatnili své zkušenosti z robotického kroužku, který na naší škole vede Ing. Pavel Sviták.
Za perfektně připravený zážitkový den pro děti, mládež a dospělé patří poděkování generálnímu řediteli firmy Bühler CZ s.r.o. Žamberk Ing. Jiřímu Appeltauerovi a jeho zaměstnancům.
Těšíme se na další připravovanou firemní akci.

PhDr. Zuzana Pecháčková