Pardubický kraj v letošním roce pokračoval s investicemi na Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Škola sídlí v historických prostorách zámku, kde jsou opravy velmi náročné vzhledem k charakteru stavby i požadavkům památkářů. Budova domova mládeže se dočkala nové střechy a zřizovatel opravil sociální zařízení, pokoje vybavil novými postelemi a lůžkovinami za přispění evropské dotace zateplil budovu. Zcela nová je počítačová učebna, na kterou škola čerpala prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Na domově mládeže jsme v rámci úspor energií zateplili fasádu a střechu a vyměnili okna a dveře. Celkové náklady byly téměř 12,5 milionu korun, z toho se 2,9 milionu uhradilo z evropských fondů. Dále jsme zde opravili sociální zařízení a částečně obnovili podlahy a vybavili část pokojů novými postelemi a lůžkovinami. Nahrazen byl 30 let starý nábytek,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Podle radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hany Štěpánové budou investice na zateplení budov pokračovat. „V příštím roce se dočká objekt dílen. Celkové náklady předpokládáme ve výši téměř 23 milionů korun. Z evropských fondů bude hrazeno 5,5 milionu korun,“ uvedla radní Hana Štěpánová.

„Velkou radost máme z nové počítačové učebny, kterou budou využívat všichni žáci a je hrazena z finančních prostředků Integrovaného regionálního operačního programu za přispění MAS ORLICKO, z.s. Žamberk. Součásti modernizace je nové vybavení učebny nábytkem a samozřejmě výpočetní technikou,“ řekla Zuzana Pecháčková, ředitelka Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk.

Střední škola v Žamberku v současnosti vyučuje obory kuchař – číšník, cukrář, prodavač, obráběč kovů, instalatér, truhlář a podnikání. Škola spolupracuje s několika zaměstnavateli v regionu např. Bühler CZ Žamberk, Konzum OD Ústí nad Orlicí, Vista wellness hotel Dolní Morava, Hotel Studánka Rychnov nad Kněžnou, Sefir s.r.o. Ústí nad Orlicí atd. Žáci si tak už při studiu osvojují správné pracovní návyky a jsou součástí firemní kultury.

DSC_0017
DSC_0119
DSCN7858
DSCN7859
DSCN7870
DSCN7895
IMG_20191115_131013
IMG_20191115_133601

Back to top